Spet en piknik - ribji

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

tema odprta - 17. jun 2006 11:36 | ogledi: 6.391 | odgovori: 16

Pozdrabvljeni!

Končno malo sončka in vročine, končno bo čas za tapravo žurko (praznovale bomo vse tri "babe" pri hiši). Seveda bo piknik. Ampak v glavo mi je padla ideja, da bi bilo letos vse po ribje...

Za začetek sem si zamislila ribjo juho oz. brodet in tu že rabim vašo pomoč! Na splošno gostilniških ribjih juh ne maramo preveč, zdaj se mi pa prav lušta kakšne taprave!!

Potem bom naredila črno rižoto, za katero imam odličen recept. S tem ne bo veliko dela.

Mož bo pekel ribe na roštilju, to obvlada. Zraven bom naredila blitvo s krompirjem.

Razmišljala sem, da bi spekli še kakšne ražnjiče, npr. iz škampov, kozic, koščki rib... s tem nimam izkušenj, računam spet na vas... A je treba kaj soliti, ali kar enostavno napikam in spečemo? Kaj če bi zraven napikala krompir? Najbrž bi bil trd?

Pa tudi kakšna sveža ideja bo dobrodošla... Mogoče kakšna morska solata?

A sem še kaj pozabila?

No, pa sladice ne bodo morske... Ampak torte v obliki delfinčka ne bom pekla, ker nisem ravno mojster za torte. Naredila bom kar kremšnite...

jasna

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. jun 2006 13:03

Solata iz kakšnih hobotnic, sip in lignjev. Pa še v naprej jo lahko pripraviš da se okusi dobro prepojijo. lp Vesna

peresce  

član od: 23.3.2006

sporočila: 131

17. jun 2006 13:19

polnjeni lignji na žaru peresce

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

17. jun 2006 20:00

Ribe v marinadi so odlična hladna ribja jed, ki jo pripraviš že prej.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

17. jun 2006 20:04

Krompirja jaz ne bi napikalana ražnjiče, saj se precej bolj dolgopeče od drugih morskih dobrot,sploh od škampov in ribe. Razen, če na palčke napikaš že kuhanega, da s epotem med peko samonavzame okusa z žara. Lahko pa izmenoma nabadaš rakove repke in bučke pa male sipice. Nekaj receptov za brodet ti bom poslala na zasebno pošto, da ne bom utrujala tu na kulinariki. Več smo jih preizkusili, kakor so nam pač kje ob obali priporočali, vsak brodet je po svoje dober. Se ti javim. Lahko pa pred tem pogledaš še na www.gastronaut.hr, vpišeš v okence brodet in.... Pozdrav, Mamamia mamamia

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

19. jun 2006 12:21

mamamia, bi bila tako zlata, da bi tudi meni poslala recepte za brodet na zasebno posto? res bi me razveselila!!! hvala! fresh

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

19. jun 2006 13:51

Za ribje ražnjiče boš rabila kako bolj čvrsto ribo ki se jo lahko oblikuje v bolj debele kocke - losos, mečarica, tuna, morski pes ali kaj podobnega. Kaj dosti soli se ne rabi, malce pa že. In kakšno fino zeliščno marinado (olivno olje, belo vino, poper, rožmarin, strt česen...). Krompir mogoče prej skuhaj in ga na kocke narezanega daš med ražnjiče da se samo zapeče. Varianta je tudi hobotnica v solati, da je bolj izdatna jo narediš s krompirjem in obvezno mora en dan odstati. Če imate kakšen kotliček ali pa kar tisto ta veliko Pizza pan lahko narediš tudi ta male škampe (da ne bo predrago) ali školjke na buzaro. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

19. jun 2006 15:44

pred kratkim smo izvedli ribji piknik. za začetek je bila morska solata: hobotnica, lignji, gambere, meso kapesant, peteršilj, limonin sok, olivno olje, vse to sem naredila že en dan prej. naslednji dan sem dodala še malo česna. sledili so ocvrti gamberi: samo vržeš v olje, dokler niso toliko ocvrti, da jih lahko poješ cele (glave seveda stran). tako pečene gambere smo jedli na sardiniji. za konec so bili pečeni zobatci, blitva s krompirjem. pred piknikom pa sem naredila brodet po receptu ene od forumašic: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2863 glej post od tanjag. odlično!!! lp kuharica Mici Sporočilo je spremenil(a) kuharica Mici dne 19. jun 2006 15:46:07

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

19. jun 2006 22:11

Jasna sprašuješ za morsko solato. Izvoli recept za ribjo. Lahko enostavno uporabiš skušo ali osliča, če pa imaš Lico ali še kaj bolšega pa tudi ne bo škodilo. Očiščeno ribo brez glave in plavutk skuhaš v slani vodi, kuha naj se okoli petnajst minut, če je pa večja nekoliko dlje. Kuhani ribi, lahko se ohladi, odstrani kožo in kosti. Kose mesa daš v skledo. Dodaš drobno narezanega peteršilja in sesekljanega česna. Preliješ s sokom vsaj ene limone in z olivnim oljem. Solato premešaš, vendar nekoliko previdno, da se riba popolnoma ne zdrobi. Za uro ali dve postaviš solato v hladilnik, kajti hladna v teh vročih dneh veliko bolj ustreza. LP Matjaž

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

20. jun 2006 9:41

lahko narediš še školjke na grilu. pedoče očistiš in jih enostavno daš na zelo vročo ploščo, ko se odprejo poliješ z dobrim olivnim oljem in pokapaš z limono. hitro pripravljeno in okusno. za ribjo mineštrico pa imam zelo enostaven recept in sicer: na o.o prepražiš na drobno nasekljano čebulo, dodaš na kocke narezan krompir, korenček in korenino zelene. pražiš še nekaj časa, pokrito dušiš do mehkega in prilivaš vodo ali ribjo osnovo, na koščke narezan olupljan paradižnik, sol. poper, parad. koncentrat (2 žlički), dodaš ribji file, recimo osliča (po želji), kuhaš še 10 min, po 3 minutah dodaš na drobno sesekljan petršilj. začimbe po želji. za solato pa lahko narediš: riž skuhaš "al dente", skupaj z rižem kuhaš še školjke, soliš, pokapaš z limono. ohlajeno dodaš narežanim mladim bučkam, popraš, preliješ z marinado iz: sok limone, olivno olje, 2 žlici malvazije, sol, ki se mora stopiti. solata mora biti ohlajena. za piknike se tudi obnese bakala na golažu z polento. samo tu imaš malo več priprave, ker je treba ribo dan prej namočiti, naslednji dan se jo skuha, očisti in naredi na golaž. priloga polenta, popečena na grilu. pppp

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

20. jun 2006 10:00

Zlati ste! Hvala lepa! Piknik bo v soboto, komaj čakam, ker še nikoli nisem pripravljala samo "morskega" piknika. Pa tudi še nikoli za 30 ljudi... ampak želim si to narediti in vem, da bo uspelo! Z vašo pomočjo. jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti